Referendum v Chorvátskom Grobe, „Hra o tróny“ v malom vydaní

Autor: Branislav Bálint | 19.9.2016 o 10:51 | Karma článku: 10,23 | Prečítané:  7641x

Neangažujem sa v politickom živote, nerobím biznis s obcou, neplánujem sa zamestnať na úrade, kandidovať do zastupiteľstva ani na pozíciu starostu a tento článok píšem vo svojom mene, nie v mene akejkoľvek „organizovanej skupiny“.

Samozrejme, že týmto článkom sledujem nejaké záujmy. Tie sú pomerne jednoduché. Záujmy mojej rodiny o pokojný a šťastný život v obci kde žijeme a kde chceme zostať. Dnes ma presvedčil vyjadriť svoj názor osemstranový leták „Referendum o odvolaní starostu Chorvátskeho Grobu“, „Iniciatívy za lepší Grob“ ktorý sme si našli v poštovej schránke.

Bývame v Chorvátskom Grobe, v novej časti Čierna voda sedem rokov a máme to tu radi.  Za tých sedem rokov, čo tu žijeme vnímam, že situácia v miestnej politike nie je dobrá. Najskôr nekontrolované developerské aktivity, ktoré spôsobili zlú občiansku vybavenosť, potom nenaplnené sľuby ako sa dá všetko do poriadku.

V spomínanom letáku sú zhrnuté informácie o neúspešných projektoch, o tom, čo všetko sa súčasnému starostovi nepodarilo a ako veci nefungujú. S jedným musím súhlasiť, nefungujú a pokiaľ sa ľudia nenaučia spolupracovať nebudú fungovať nikdy. Nezáleží na tom, či v zastupiteľstve, firme alebo v rodine.

Informovať občanov je dôležitá vec a tú podľa mňa starosta Rado Benčík obrovsky podcenil a nechal prerásť situáciu a konflikt so skupinou poslancov do takýchto rozmerov, keď sa bude rozhodovať o jeho zotrvaní v pozícii starostu.

Osobne ma zarazili a dotkli sa ma vyjadrenia typu, že ak občania v referende neodvolajú starostu, tak časť poslancov bude bojkotovať akýkoľvek rozvoj obce najbližšie dva roky. Vážna vec, osobne ju považujem za drzé a vydieračské.

V súčasnej situácii, podľa týchto vyjadrení, musíme odvolať zvoleného starostu, pretože rovnako zvolení poslanci (ktorí sa považujú za neodvolateľných) sa rozhodli, že to je jediná cesta pre obec. Je možné, aby sme my všetci, ktorí tu žijeme boli rukojemníkmi osobného sporu hŕstky ľudí, ktorých sme si zvolili?

Uvedený leták ma presvedčil, že sa referenda nezúčastním. Nemám v ňom totiž možnosť vyjadriť nedôveru poslancom, ktorí ma vydierajú. Presvedčilo by ma to, ak by sme si po ňom mohli zvoliť nielen starostu, ale aj nové zastupiteľstvo - ľudí, ktorí budú vedieť spolupracovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má o víťazstve pravdu Fico alebo Sulík? Odpoveď im môže dať Hlina

V okresných štruktúrach SaS majú výhrady.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Voľby vyhrali všetci. Hľadajú sa porazení

K víťazstvu sa hlásia skoro všetci.


Už ste čítali?